Pentik - mäki kulturní centrum

 

 

Vítejte v Pentik-mäki

Pentik-mäki je kulturní místo a turistická atrakce v městečku Posio. Keramické zboží PENTIK, svíčky a umělecké práce jsou zde vytvářeny a vyráběny. Vzorková prodejna je plná krásných překvapení. Centrum také ukazuje návštěvníkům fascinující pohled do minulosti, ale i současnosti značky Pentik.
Skleněné chodníčky spojují budovy, kde je vzorková prodejna, museum, výstavní síň a kavárna na celkové ploše 2.500 m2. Vstup je zdarma.

Umělecká residence Timisjärvi

Anu a Topi Pentikainen zrenovovali více než 150 let starou sobí farmu a změnili ji v centrum umění. Nyní se prezentuje jako umělecká residence, ateliér pro návštěvníky a místo konání různých společenských akcí a výstav.

Galerie Anu Pentik

Fasáda výstavní síně představuje neskutečnou 8 metrů vysokou a 20 metrů širokou instalaci. Je vytvořena v duchu recyklace, použití střepů, zbytků keramiky, všeho co se zlomilo či rozbilo při výrobě.

Museum

Domácí museum Pentik vzniklo v roce 1973 z původního domu Anu a Topi Pentikainenových. Keramička, obchod a kavárna vše funguje ve stejném duchu tak, jak bylo od počátku plánováno. V Pentik-mäki najdete také mezinárodní muzeum hrníčků kávy a výstavu "staré keramiky".

Pentik vzorková prodejna

Kromě výrobků ze sezónní a celoroční kolekce je zde možné také pořídit zboží a keramiku za outletové ceny.