Pentik Studio

 

 

Studio

Naší touhou je vytvářet dlouhotrvající krásu.

PStudio Pentik vytváří keramické umění pro domácí dekoraci. Naše produkty jsou vyráběny v malých sériích a ručně dekorovány. To je prováděno buď pomocí šablon, nebo je ručně kresleno na již glazurovaný povrch. Anu Pentik je výtvarná umělkyně.

 

Anu Pentik

Studio Pentik vytváří keramické umění pro domácí dekoraci. Naše produkty jsou vyráběny v malých sériích a ručně dekorovány. To je prováděno buď pomocí šablon, nebo je ručně kresleno na již glazurovaný povrch. Anu Pentik je výtvarná umělkyně.

Anu

Co Vás inspiruje?
Nadšení mladých lidí a také schopnost vidět to hezké, krásu kolem sebe a ne jen podnikání. Aby člověk mohl být tvořivý je třeba mít v sobě dětskou svobodu bez předsudků, být hravý a experimentovat. Inspiruje mě mnoho umělců, speciálně Birger Kaipiainen. Ráda chodím na výstavy a trávím svůj volný čas obklopena uměním.

Nyní pracuji na své budoucí výstavě v Taidehalli 2017 a jsem nadšená. Tvořivý proces mi běží v hlavě ve dne v noci. Příliš neskicuji, protože raději pracuji s konkrétním materiálem. Je hezké mít hodně co na práci, tak nemusím dlouze přemýšlet, co dělat dalšího. Stále něco tvořím, což často vede ke vzrušujícím a neočekávaným situacím. Když člověk příliš neplánuje, zbývá pak více prostoru pro intuitivní krásu.


Co je pro Vás doma důležité?
Břeh jezera, které vidím přes prosklenou stěnu. Přírodní, osvěžující a výrazné barvy přináší pozitivní energii do mého domova. Protože ráda vařím, je pro mě důležité, aby moje kuchyň byla praktická i útulná zároveň. Matka příroda je můj domácí architekt. Díky velkým oknům mám možnost pozorovat, co nového zase vykouzlila. Ona poskytuje barvy a tvary a já se jí nechávám inspirovat.